Společnost

O firmě KNTL a.s.

Firma KNTL a.s. byla založena v roce 2001 za účelem obchodního zastupování firmy Kanthal AB v České republice a Slovenské republice a poskytování technického poradenství.

  • Ze skladu v Praze dodáváme nejběžnější sortiment topných drátů a tyčí. Na objednávku dodáváme kompletní sortiment produktů Kanthal.
  • Poskytujeme technické informace o produktech Kanthal formou originálních prospektů a datasheetů.
  • Poskytujeme odborné konzultace v oblasti použití a aplikace výrobků Kanthal.
  • Originální technologií firmy Kanthal vyrábíme a dodáváme kovové topné elementy do elektrických odporových pecí. Topné elementy vyrábíme z drátů a pásků Kanthal dle specifikace zákazníka.

Historie KANTHALu

Hans von Kantzow

Značka Kanthal je odvozena z názvu akciové společnosti Kanthal AB, kterou v roce 1931 založil Hans von Kantzow ve švédském Hallstahammaru. Název společnosti vznikl jako kombinace jmen Kantzow a  Hallstahammar. Obchodní záměr byl vyrábět a dále vyvíjet jeho objev - slitinu železa, chromu a hliníku - jako odporovou topnou slitinu.

Slitina Kanthal FeCrAl byla objevena téměř náhodou. Zapomenutý vzorek materiálu v peci a mnoho let usilovné práce vyvrcholilo ve zcela nový odporový materiál založený na této základní slitině. Po uvedení na trh, překonala slitina Kanthal, v té době již používanou, slitinu niklu a chromu (NiCr) a rychle expandovala do celého světa.

V průběhu poslední dekády minuleho století se globální skupina Sandvik stala majoritním vlastníkem akcií firmy Kanthal AB. Dnes je "Kanthal" obchodní značkou firmy Sandvik Heating Technology AB pro skupinu výrobků divize Sandvik Materials Technology (SMT). Původní slitina Kanthal FeCrAl je stále součástí výrobního portfolia, i když v mnoha ohledech vylepšená. Nyní je součástí kompletní řady produktů topných a odporových materiálů a výrobků, které zahrnují téměř všechny aplikace a teplotní rozsahy.

Kanthal v současnosti

Kanthal v současné době představuje celosvětově vedoucí značku produktů v oblasti topných systémů. Staví na základě dlouhé tradice, špičkového vývoje a inovací. Produkty Kanthal se používají zejména při generování, měření a řízení "tepla".

Sandvik Heating Technology AB

Firma Sandvik Heating Technology AB, jako nástupce firmy Kanthal AB, je součástí skupiny Sandvik.

Zpracovávám...